Seo

Seo (Arama Motoru Optimizasyonu)

İle Fark Yaratın…

İletişim
Seo

SEO’ya Yatırım Yapmanız İçin Geçerli Olabilecek 5 Neden

1- İşe yarıyor. Yakın zamanda da işe yaramaz hale gelmesi gibi bir ihtimal söz konusu değil. Müşterileriniz işletmenizi Google’da ve diğer arama motorlarında bulmayı bekliyor. SEO’ya yatırım yapmadıysanız işletmeniz arama motorlarında görünmez olabilir. Kimse bulamıyorsa bir Web sitesi sahibi olmanın ne anlamı var?

2- Düşük maliyetlidir. Çok çok büyük bir hedefiniz yoksa, bol sıfırlı bütçeler ayırmanız gerekmez. Makul bir bütçeyle, isterseniz bir aylık isterseniz birkaç aydan oluşan planlamalarla SEO yatırımı yapabilirsiniz.

3- Pazar payı yüksektir. Günümüzde arama motorları ve sosyal medya, pazardan en çok pay alan mecralar olarak eşit düzeyde paya sahiptir. Özellikle mobil ağırlıklı bir stratejiniz varsa pazar payından güzel büyüklükte bir pay alabilirsiniz.

4- Kaliteyi artırır. Ürünlerinizin / hizmetinizin kalitesi tartışılmaz. Ancak Web sitenizinki tartışılabilir. Arama motorları, SEO söz konusu olduğunda kaliteyi ön plana çıkarır. Örneğin Google ne kadar çok sayfanız olduğuyla ilgilenmez, var olan sayfalarınızın ve içeriklerinizin ne kadar kaliteli olduğuyla ilgilenir. Tasarım, kullanım ve içerik açısından “kalite” sahibi olan Web siteleri hem arama motorları hem de kullanıcılar tarafından tercih edilir.

5- Çünkü rakipleriniz yapıyor. Emin olun rakipleriniz iyi ya da kötü bir şekilde bunu yapıyor. İyi bir SEO uzmanıyla çalışıyorlarsa sizden daha fazla görünür olmaya ve trafiğinizi, doğal olarak da müşterilerinizi elinizden alıyor olabilirler.

Seo Yatırım

SEO’ya Yapılan Yatırım ve Yatırımın Geri Dönüşü

SEO’ya yatırım yaptığınızda ilk beklentiniz bunun geri dönüşünün olması olmalıdır. SEO uzmanlarının beklentisi de aşağı yukarı aynıdır, planlamasını yaptıkları tüm düzenlemelerin trafik olarak, hedef dönüşümü olarak geri dönmesini beklerler. Web sitesinin bu başarısı, yatırımın karşılığını veren yegane durum olduğu için aslında ortak beklentilerden bahsetmiş olduğumuzu söyleyebiliriz.
Örneğin 5000 farklı ürünü ve 50 farklı kategoriyi içeren bir e-ticaret siteniz var. Bu sitenizin organik trafik kazanmaya başlaması için kullanıcıları anlamanız ve sayfa içeriklerinizi ona göre değiştirmeniz gerekebilir. Sadece organik trafik kazanmak yetmez, ürün sayfasına gelen kullanıcının dönüşüm olarak Web sitenizin hanesine yazılması da çok önemlidir. SEO uzmanı bu noktaya odaklanarak trafik ve dönüşüm oranlarını artırmaya çalışır. Çünkü bunlar, projenin “başarılı” olmasını sağlayan en önemli iki kriterdir. Bu iki kriterin başarı getirmediği hiçbir proje yatırım yapmaya değmeyeceği için, bu işi sizin kadar ciddiye alan uzmanlarla çalışmanız çok önemli.
Bu açıdan aşağıdaki kriterleri de dikkate almanızda fayda var:
Google, daha yüksek kaliteli sayfaları dizine eklemek ve arama sonuçlarında sıralamak istiyor.
Kullanıcılar daha sürükleyici bir deneyim yaşamayı bekliyor.
Google Web sitesinin büyük oranda kullanıcının deneyimine odaklanmış olmasını bekliyor.
Kullanıcılar satın almadan önce daha fazla bilgi ve detay görmek istiyor.
Yapacağınız yatırım bu kriterleri karşılayan bir sonuç ortaya çıkarıyorsa, emin olun yaptığınız yatırımın karşılığını kat kat fazlasıyla alacaksınız.

Proje alanı

Aklınızda bir proje mi var?

Hiç düşünmeden.

Bizimle işetişime geçin.